Pagrindinis Tarptautinė konferencija MES SAUGŪS SAVO MIESTE

Tarptautinė konferencija MES SAUGŪS SAVO MIESTE

ENGLISH PRANEŠIMAI PRANEŠĖJAI REZOLIUCIJA ORGANIZATORIAI

Kasmet lapkričio ir gruodžio mėnesį visose valstybėse Jungtinių Tautų narėse minima Tarptautinė smurto prieš moteris panaikinimo diena, lydima tarptautinės kampanijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ (16 Days of Activism against Gender-Based Violence). Kampanijos metu valstybėse, taip pat ir Lietuvoje, vyksta konferencijos, akcijos, kiti renginiai skirti smurto prieš moteris mažinimui.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija kartu su Moterų informacijos centru ir Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centru organizavo tarptautinę konferenciją „Mes saugūs savo mieste“.

Po konferencijos Vilniuje smurto artimoje aplinkoje srityje dirbantys Lietuvos ir užsienio ekspertai parengė ir pasirašė rezoliuciją >>DĖL PRIEMONIŲ SPRENDŽIANT SEKSUALINIO SMURTO IR KITŲ SMURTO PRIEŠ MOTERIS FORMŲ KLAUSIMĄ.

 

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacijos konferencijos „Mes saugūs savo mieste“ atidaryme

(perskaitė Irena Segalovičienė)  2019-11-13

 

Gerbiami konferencijos organizatoriai ir dalyviai, 

 

Smurtas artimoje aplinkoje – vis dar didžiulė problema Lietuvoje.  

 

Nestovime vietoje, mūsų šalis šią opią temą mato, seka ir skiria jai dėmesio – priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, įsteigta Specializuotų pagalbos centrų sistema, diskutuojama dėl Europos Tarybos Stanbulo konvencijos priėmimo.  

 

Nors šiemet atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenys rodo, kad situacija žingsnis po žingsnio gerėja, bet problema išlieka labai aktuali ir reikalaujanti visų mūsų ypatingo dėmesio ir susitelkimo ieškant rezultatyvių sprendimų.   

 

Smurtas artimoje aplinkoje yra prigimtinių žmogaus teisių pažeidimas, kuris ypač neigiamai veikia asmenų, šeimų, bendruomenių, miestų ir miestelių, visuomenės ir visos tautos gerovę bei sukuria neigiamų sistemin – tiek ekonomin, tiek socialinių – pasekm visai valstybei. 

skaitykite toliau
Visose Jungtinių Tautų valstybėse narėse minint Tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną, sveikinu iniciatyvą surengti šią konferenciją, kurioje aptarsite smurto apraiškas, teisines pasekmes ir ypač daug dėmesio skirsite seksualiniam smurtui bei jo prevencijai.     Lietuvai labai reikalingi inovatyvūs, bendradarbiavimu pagrįsti sprendimai, mažinantys tiek smurto artimoje aplinkoje priežastis, tiek pasekmes. Ypač aktualios idėjos, pasiūlymai ir sprendimai dėl pagalbos nukentėjusiesiems, paslaugų prieinamumo – ypač regionuose, taip pat – visuomenės švietimo, teisėsaugos srityse bei bendradarbiavimo stiprinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.    Reiškiu padėką specializuotiems pagalbos centrams, teisėsaugos institucijoms, policijai, moterų nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėms ir asmenims, dirbantiems mažinant smurto problemą Lietuvoje ir nuosekliai, profesionaliai ginantiems moterų teises.   Minėdami Tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną dar kartą patvirtinkime savo įsipareigojimą kartą ir visiems laikams nutraukti smurtą prieš moteris ir mergaites. Tai turi likti istorine atgyvena.   Mūsų gerovės valstybės vizija – tai šalis be smurto, kurioje žmogaus teisių ir lygių galimybių užtikrinimas yra kertinis viso ko pamatas.   

Linkiu Jums visiems sklandaus darbo šioje labai prasmingoje konferencijoje, sisteminių diskusijų, inovatyvių idėjų ir produktyvių išvadų bei pasiūlymų.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas  

Pranešimas spaudai 2019/11/12

>>Kas nutinka po #metoo? Pagalbos seksualinio smurto aukoms organizavimas Lietuvoje

Registracija