Pandemija žiauriausiai smogė silpniausiems

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

80 procentų negalią turinčių Ispanijos moterų patyrė smurtą COVID pandemijos metu. Tokiais šokiruojančiais skaičiais dalijasi Ispanijos Neįgaliųjų dokumentacijos centras savo žurnale publikuodamas Esther Castellanos-Torres ir Isabel Caballero tyrimą La violencia contra las mujeres con discapacidad en tiempos de COVID-19 y experiencias grupales de sororidad online | REVISTA ESPAÑOLA DE DISCAPACIDAD (cedd.net)

Kol žiniasklaidoje ir socialiniuose burbuluose daugelis skundžiasi savo apribotomis galimybėmis nuvykti į kitą savivaldybę, pavakarieniauti restorane ar nueiti į kiną, yra žmonių, kuriems karantinas ir priverstinė izoliacija atėmė kur kas daugiau nei malonų laisvalaikį. Negalią turintys žmonės tai pajuto ypač skaudžiai. Pasaulis skelbia statistiką, kad neįgalieji buvo pirmi, kurie neteko darbo, kad ženkliai sumažėjo ir taip apribotos galimybės gauti dažnai tiesiog būtiną medicininę pagalbą, o judėjimo laisvių sugriežtinimas šiems žmonėms dažnai reiškė tiesiog visišką izoliaciją. 6 iš 10 pernai Didžiojoje Britanijoje mirusių žmonių – buvo su negalia. 60 procentų mirčių priežastis – COVID-19 (Covid: Disabled people account for six in 10 deaths in England last year – ONS – BBC News).

Negalią turinčios moterys smurtą artimoje aplinkoje patiria du ar net tris kartus dažniau. Čia oficialūs tyrimų duomenys iki pandemijos. Todėl Ispanijos paskelbti skaičiai šokiruoja savo žiaurumu, bet jų buvo galima tikėtis. Socialiniai kontaktai negalią turintiems žmonėms dažniausiai buvo ir galimybė gauti pagalbą.

Greičiausiai pandemijos pamokas išmoksime, savo pasiūlymus teikia nevyriausybinės organizacijos ir norisi tikėti, kad į juos bus atsižvelgta, jei vėl prireiks griežtinti karantiną. Ir ne tik mokėsime apsaugoti ekstremaliomis sąlygomis silpnesnius, bet ir grįžus į normalų gyvenimą atrastus darbo nuotoliu privalumus panaudosime aktyvesnei neįgaliųjų integracijai į darbo rinką.

 

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]SKPC kontaktai Lietuvoje[/su_button]

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]specializuotospagalboscentras.lt[/su_button]

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Parašykite komentarą