Ministrė A. Pabedinskienė: „Pasitikėkime moterimis, jos įrodė, kad gali būti puikios verslininkės, vadovės, mokslininkės“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Pasaulyje ir ES šalyse atlikti tyrimai rodo, kad įmonės, kurioms vadovauja moterys ir vyrai kartu yra pranašesnės ir konkurencingesnės. Tokios įmonės rodo geresnius organizacinius ir finansinius rodiklius, joms lengviau susitvarkyti su rizikomis. Todėl, kaip tarptautinėje konferencijoje „Investuok pelningai” pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, moterų ir vyrų balansas sprendimų priėmime yra svarbus tiek Lietuvos, tiek visos ES siekis.

„Mūsų tikslas didinti pasitikėjimą moterimis vadovėmis, verslininkėmis, mokslininkėmis, t.y. visomis, kurios priima svarbius, aukščiausio lygio sprendimus. Pasitikėkime moterimis ir taip išlošime ekonomikoje, versle, mokslo inovacijose. Kartu siekiame didinti ir pačių moterų motyvaciją nesustoti bei siekti karjeros, aukščiausių postų, aktyviai dalyvauti sprendimų priėmime“, – sakė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, siekiant tikslo labai svarbu gerieji pavyzdžiai iš valdžios pusės ir glaudus institucijų, moterų verslininkių, visų socialinių partnerių, mokslininkų, lyčių lygybės ekspertų, moterų nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, sukuriantis sinergiją ir padedantis sparčiau pasiekti pageidaujamus rezultatus.

 

img_0229

Statistikos duomenimis, moterų skaičius politinių sprendimų priėmime vidutiniškai Europos Sąjungoje sudaro apie 25 proc., Lietuvoje – 24 proc. (kai kuriose šalyse viršija 40 proc.). Moterų smulkaus ir vidutinio verslo vadovių skaičius vidutiniškai ES sudaro apie 33 procentus, Lietuvoje – apie 30 proc.

Tačiau moterų skaičius vienoje iš svarbiausių ekonominių sprendimų priėmimo sričių – biržose listinguojamų bendrovių valdybose – vidutiniškai ES tesudaro 20 proc., Lietuvoje – 17 proc. Bendrovių valdymo organų pirmininkių moterų Lietuvoje tėra tik 4 proc., Europos Sąjungoje – vidutiniškai 7 proc., nors moterų išsilavinimo rodiklis gerokai viršija vyrų išsilavinimo rodiklį.

Todėl 2013 metais, kartu su partneriais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ėmėsi įgyvendinti projektą „Moterų ir vyrų balansas ekonominių sprendimų priėmime”, finansuojamą ES programos PROGRESS ir valstybės biudžeto lėšomis, kurio tikslas padidinti moterų skaičių ekonominių sprendimų priėmime.

Konferenciją „Investuok pelningai”, kurioje patyrę ES ekspertai dalinasi patirtimi, aptariant ją interaktyviose diskusijose, organizavo Moterų informacijos centras pagal minėtą projektą.

Informaciją parengė:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 4258.

Parašykite komentarą