Paprasta dabartis, tobula ateitis

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

2017 m. spalio 31 d. baigėsi Erasmus+ programos finansuojamas “Paprasta dabartis, tobula ateitis”, kuriame dalyvavo Moterų informacijos centro savanoriai ir kiti aktyviai su jaunimo švietimu dirbantys entuziastai iš Lietuvos.

Projekto vadovaujantis partneris – kaimyninėje Latvijoje veikianti NVO “Open Sense” kartu su NVO “CET platform” iš Bosnijos ir Hercogovinos. Projektas prasidėjo liepos 1 d..

Tai tarptautinis 3 etapų projektas, kurio metu siekta skatinti kūrybinį dalyvių mąstymą, saviugdą ir saves pažinimą, tobulinti saves pristatymo įgūdžius dirbant su įsidarbinti siekiančiu jaunimu.

Projekto tikslas – stiprinti jaunimo darbuotojų ir su jaunimu dibančių specialistų kompetencijas dirbant su įsidarbinti siekiančiu jaunimu iš kaimiškų vietovių ir kitais socialinę atskirtį patiriančiais jaunuoliais. Projekto metu dalyviams pristatyta darbo metodologija ir praktiniai užsiėmimai buvo išbandyti praktikoje ir Lietuvoje.

Projekto dalyviai. 21 su jaunimu dirbantis asmuo: jaunimo darbuotojai, lyderiai, mokytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, savanoriai ir kiti su neformaliu bei formaliu jaunimo švietimu dirbantys specialistai.

Projekto partneriai:

  • Latvija / NVO “Open Sense”
  • Rumunija / Asociacija Idei Si Proiecte Pentru Tineri Activi (IPTA)
  • Estija / Noored Ühiskonna Heaks (NÜH)
  • Suomija (Alandų salos) /SKUNK-Skärgårdsungdomarnas Intresseorganisation
  • Lietuva/ Moteru Informacijos Centras (MIC)
  • Bosnija ir Hercoovina / NGO “CET platform”
  • Serbija / NGO “Iuventa”

Projekto metu vyko keletas veiklų. Visų pirma birželio 18-26 dienomis Ogre mieste Latvijoje vyko devynių dienų trukmės tarptautinės dirbtuvės, kuriose dalyviai ne tik galėjo atrasti save, tačiau ir sužinoti kaip efektyviai edukuoti jaunimą karjeros, šeimos, gyvenimo būdo ir kitais klausimais. Mokymų dalyviai įgijo praktinių saves pristatymo, viešojo kalbėjimo, kūno kalbos valdymo įgūdžių.

Šiuos įgūdžius dalyviai iškart išbandė praktikoje Ogre mieste vesdami vienos dienos dirbtuves Vaikų ir jaunimo centre susirinkusiems vaikams ir jaunimui.

2017 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais dalyviai įgytas žinias pritaikė vesdami vieną ar daugiau dirbtuvių savo šalyse ir vietos bendruomenėse.

            Trečiame projekto etape buvo atrinkti patys aktyviausi projekto dalyviai. Šie savo šalies “ambasadoriai” dalyvavo patirties pasikeitimo seminare Tuzlos mieste, Bosnijoje ir Hercogovinoje (liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis). Seminaro metu dalyviai ne tik dalinosi dirbtuvių savo šalyse įspūdžiais ir gerosiomis darbo su jaunimu metodikomis, bet ir turėjo galimybę iš arti susipažinti su jaunimo darbu Tuzlos mieste. Susitikimo metu taip pat buvo diskutuojama apie tarpusavio bendradarbiavimą ir ateities projektus.

Projekto rezultatai:

  • Viso 13 dalyvių suorganizavo ir pravedė 13 skirtingų dirbtuvių 7 šalyse (Latvija, Lietuva, Estija, Rumunija, Serbija, Suomija, Bosnija ir Hercogovina);
  • Projekto metu pasiekta 400 žmonių amžius nuo 7 iki 70 metų;
  • Vietinės dirbtuvės organizuotos 3 – jose mokyklose; 1 bibliotekoje; 3 – juose jaunimo centruose; 4 – riose stovylose; 1 valstybinėje institucijoje; 1 miesto šventėje;
  • Užsiėmimai su dalyviais viso truko 86 valandas;
  • Dirbtuvių metu naudotos 8nios skirtingos kalbos;
  • Pagrindinės temos: individualus ir komandinis darbas; saves suvokimas ir saves įgalinimas, kūno kalba, saves pristatymo įgūdžiai; diskuijos moderavimas, nuomonės reiškimas; aktyvus klausymąsis ir konstruktyvus grįžtamasis ryšys.

Įgyvendinus projektą “Paprasta dabartis, tobula ateitis” buvo sustiprinti skirting šalių jaunimo darbuotojų įgūdžiai, sustiprintas jų saves pažinimas, darbo su grupe technikos. Projekto metu sustiprintas supratimas apie svarbų jaunimo darbuotojų jų bendruomenėje vykdomą veiklą. Jaunimo darbuotojai matomi kaip profesionalai dirbantys su jaunimu naudojant jaunimo įgalinimo, identiteto atradimo, socialinės įtraukties technikas ES valstybėse narėse ir valstybėse pretenduojančiomis tapti ES narėmis.

Daugiau vizualinės informacijos apie projektą:

https://www.youtube.com/watch?v=dCcoANgDW3Y ir

https://www.youtube.com/watch?v=8tKU1NMYoMQ&feature=youtu.be

100% projekto išlaidų buvo padengtos Europos Sąjungos Erasmus+ programos lėšomis. Viso projekto biudžetas: 21 809,00 EUR.

Projekto plakatas (EN kalba)

 

Parašykite komentarą