Žaisk už savo teises!

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lapkričio 25-osios, Tarptautinės smurto prieš moteris panaikinimo dienos proga, Moterų informacijos centras pradeda naują tarptautinio projekto „Žaisk už savo teises! Inovatyvios medijų strategijos prieš seksizmą ir diskriminaciją” veiklą – mokymus mokytojams ir švietimo specialistams, skirtus pagilinti žinias apie smurto lyties pagrindu (seksistines patyčias, diskriminaciją, neapykantos kalbą) reiškinį bei pasekmes jaunam žmogui ir pristatyti sukurtą metodinę priemonę stalo žaidimą „Strateginės reakcijos, lytis ir neapykantos kurstymas“.

Europoje atliktos apklausos rodo, kad kas dešimta 15 metų ar vyresnė mergina jau yra patyrusi virtualų smurtą[1]. Gilios seksistinės neapykantos priežastys iš esmės yra susijusios su patriarchaline kultūra, kuri ir toliau lemia galios skirtumus tarp moterų ir vyrų. Seksistinę neapykantą skatinančios kalbos yra smurto prieš moteris forma, pratęsianti ir sustiprinanti lyčių nelygybę.

Projektu siekiama kovoti su seksistinę neapykantą skatinančiomis kalbomis, lyčių stereotipais ir diskriminacija lyties pagrindu tarp paauglių, pasitelkiant žiniasklaidos švietimo strategijas ir žaidimų praktiką, rengiant mokytojų ir pedagogų mokymus bei organizuojant dirbtuves moksleiviams, padėsiančios suprasti seksistinę neapykantą skatinančių kalbų ir diskriminacijos lyties pagrindu reiškinį ir veiksmingai su juo kovoti.

Stalo žaidimas „Strateginės reakcijos, lytis ir neapykantos kurstymas“ skirtas 12-18 metų vaikams ir jaunimui, kurio tikslas – padėti paaugliams atpažinti įvairias neapykantos lyties pagrindu skatinimo formas ir apmąstyti, kaip lyčių stereotipai ir išankstinės nuostatos įtakoja tikrovės kūrimą ir ją apibūdinančią kalbą. Žaidimu taip pat siekiama paskatinti berniukus ir mergaites naudoti strategijas, padedančias reaguoti į neapykantą kurstančias kalbas, ugdant suvokimą apie save, kitus žmones ir jų emocijas.

Nukentėjai nuo smurto lyties pagrindu ir tau nėra 18 m.? Netylėk, kreipkis pagalbos:

Specializuotos kompleksinės pagalbos centras (nuo 16 m.) kontaktus galite rasti -> ČIA.

Pagalbos moterims linija -> 8 800 66366

Vaikų linija -> 116 111

Jaunimo linija -> 8 800 28888

Projektas apjungia šešių partnerių iš keturių Europos šalių patirtį ir kompetencijas moterų teisių ir žiniasklaidos švietimo srityje.

Projektas „Žaisk už savo teises! Inovatyvios strategijos prieš seksizmą ir diskriminaciją” yra finansuojamas Europos Komisijos pagal Erasmus+ programą.

[1] Europos lyčių lygybės institutas, 2017

Parašykite komentarą