Tave pamils tokią, kokia tu esi!

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Rutuliojasi tokia situacija – vaikinas, na arba mergina, nori, kad aš būčiau apvalesnių formų. Dovanoja šokoladą, prašo valgyt šokoladą, nebūtinai šokoladą, tiesiog norėtų, kad tu būtum kitokios išvaizdos.

Kalbiname jaunuolius ir klausiame ką jie apie tai mano.

Tave pamils tokią, kokia tu esi!

-Ar teko susidurti ir kaip atskirti malonaus dėmesio rodymą ir nemalonios prievartos užuomazgas santykiuose?

Aš esu su atvirkštiniu atveju susidūrus. Tiesiog, bendravau su vaikinu, kuris visada pabrėždavo mano svorį, tai aš nustojau valgyt dėl to. Pas mane tokia problema buvo išsivysčius, tai ties tuo  labai mano tėvai dirbo, labai daug su manim kalbėjosi, tai tada aš tiesiog nutraukiau santykius, bet labai greitai, kad sugrįsčiau į tą pačią formą, bet man ne tai, kad siūlė valgyt daugiau, manęs prašė, kad mažiau valgyčiau.

Tiesiogiai pasireikšdavo ar kaip sakai vis per aplinkų, bet duodavo suprast…

Būdavo, kad išeinam į lauką ir visada labai buvo diskutuojama apie mano svorį, bet būtent mano svorį. Nors mes būdavom ir draugų grupelėj, būdavo diskutuojama apie mano svorį ir buvo labai pabrėžiama, kad ten ar aš atrodau sunkiau, ar manęs čia neįmanoma pakelt ir visą kitą, nors tuo metu giliai širdy žinojau, kad mano svoris yra normalus, nes vis tiek eini ir pas šeimos daktarą ir ūgis, svoris- viskas atitinka, bet tiesiog jam taip atrodė ir man įvarė baimę, ir aš tiesiog nustojau valgyt.

Aš irgi turiu daug tame patirties, bet galbūt tai nėra dėl, sakykim, daugiau vaikinų ar kitų nuomonės, tai yra bendrai viskas susijungia į vieną, o šiaip kai primygtinai prašo tokių dalykų tenai valgyt, aš manau, kad tai yra spaudimas, nes, pavyzdžiui, jeigu tau padovanoją šokoladą, sako čia tau, turėk, tai čia jau dėmesio rodymas, bet jei sako, va atsidaryk tą šokoladą ir suvalgyk dabar, nes tu čia kaip šakalys, nu tai čia jau prievarta, nes, ta prasme, tu esi savo formoj tokioj, kuri tau patinka ir niekas neturi, ta prasme, pašaliniai ją kažkaip koreguoti. Tave pamils tokia, kokia tu esi ir, ta prasme, dėl to neturi daryt.

#KaipAtpažintiSmurtą kampanija yra projekto „Mes saugūs bendruomenėje“, finansuojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, dalis.

Podkastą ruošė MIC eksperčių komanda ir savanorė Emilija.

Parašykite komentarą