Nemokamas traukinio bilietas bėgantiems nuo smurto

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

 

Deja, ne Lietuvoje. Ši graži iniciatyva gimė Didžiojoje Britanijoje dar pavasarinio karantino metu. „Bėgiai į prieglobstį“ („Rail to Refuge“) pavadinta kampanija suvienijo DB geležinkelio transporto operatorius ir visuomeninę labdaros organizaciją „Women‘s Aid“. Kampanijos esmė – dėl patiriamo smurto artimoje aplinkoje pagalbos ieškantiems moterims, vyrams, vaikams suteikiama nemokama galimybė pasiekti prieglobstį traukiniu. Tokios paslaugos poreikis tapo akivaizdus pavasario karantino metu, kai nevyriausybinės organizacijos, dirbančios su smurto aukomis, ėmė skaičiuoti kartais išaugusios pagalbos poreikį. Ypač aktualus tapo laikino prieglobsčio vietų klausimas.

Antrosios COVID-19 pandemijos bangos metu ši kampanija buvo pratęsta ir dabar vyks iki 2021 metų kovo mėnesio.

Nicki Norman, atstovaujanti „Women‘s Aid“ organizaciją sako, kad „geležinkelio transporto kompanijų dėka yra naikinami finansiniai barjerai tiems šimtams moterų, kurioms tenka bėgti nuo smurtinių santykių ir ieškoti saugaus prieglobsčio. Dažna situacija, kai smurtautojas kontroliuoja aukos finansus ir moterys su vaikais į krizių centrus atbėga be cento kišenėje.“ Taip pat dažnai smurto aukos nori bėgti kuo toliau nuo smurtautojo, kur jų nebūtų galima surasti ir persekioti.

Image may contain: 10 people, people standing and outdoor

Pavasarį tokių nemokamų bilietų Didžiojoje Britanijoje buvo suteikta daugiau nei 600 suaugusiųjų ir 200 vaikų. Dauguma į prieglobsčio vietas tokiu būdu keliavusių žmonių sakė, kad be nemokamo transporto tokia pagalba jiems būtų nepasiekiama.

Norintiems gauti nemokamą kelionę tereikia turėti patvirtinimą apie suteiktą prieglobstį ir rezervuoti bilietą.

 

Įdomu tai, kad ši iniciatyva gimė pačių geležinkeliečių galvose. Dar iki pandemijos vienas iš darbuotojų, pamatęs dokumentinį filmą apie „Women‘s Aid“ organizacijos darbą, pasiūlė įgyvendinti tokią akciją. Netrukus, jos poreikis tapo ypač aktualus. Didžiosios Britanijos geležinkeliečiai didžiuojasi galėdami pasiūlyti saugumą smurto artimoje aplinkoje aukoms tada, kai joms to labiausiai reikia.

Pagalba patyrusiems smurtą:

telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 13:00 iki 16:00

tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu I; II; III; IV; V nuo 09:00 iki 17:00

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]SKPC kontaktai Lietuvoje[/su_button]

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]specializuotospagalboscentras.lt[/su_button]

Parašykite komentarą