Spalio 2 dieną Norvegijos ekspertės dalinosi įžvalgomis kaip atliekant savanorišką veiklą, ar teikiant pagalbą etiškai parašyti straipsnį, įrašą Facebook paskyroje ar parašyti Instagram komentarą. Norint apsisaugoti, nuo vyraujančių stereotipų ir išvengti dėl neapdairumo kilusio ne etiškumo, vadovaukitės šiais principais:
- Įsitikinkite, kad tai, ką rašote ar keliate į socialinę erdvę, neatima orumo iš žmonių, kuriems teikiate pagalbą! Pagalbos gavėjas neturėtų būti vaizduojamas kaip pasyvi auka. Stenkitės parodyti jo asmeninį indėlį kovojant su problema.
- Gerbkite kitų žmonių privatumą ir paprašykite leidimo, jei norite juos fotografuoti. Venkite fotografuoti žmones, esančius pažeidžiamose situacijose, įskaitant ligonines ar kitas sveikatos priežiūros įstaigas.
- Apmąstykite savo ketinimus. Paklauskite savęs, kokiu tikslu dalijatės informacija viešoje erdvėje? Prisiminkite, jog geri ketinimai nepateisina žmonių privatumo ir orumo paniekinimo.
- Pasinaudokite galimybe socialinėje medijoje pasakoti istorijas, kurios dar nebuvo pasakotos. Griaukite stereotipus ir venkite vienpusių istorijų keliančių gailestį, skatinkite solidarumo bei bendrumo jausmą.
Daugiau informacijos galite rasti: www.radiaid.com
Parengė: Urtė Čiegytė