Vokietija fiksuoja augantį femicidą

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

 Praneša dw.com.

Kiekvieną dieną Vokietijoje vyras pasikėsina nužudyti savo partnerę ar buvusią partnerę. Vienas iš trijų pasikėsinimų baigiasi žmogžudyste. Žmogaus teisių aktyvistai sako, kad smurtautojai baudžiami per lengvai.

Vieną 2019 metų sekmadienio vakarą Frankfurte  18 dūrių peiliu buvo nužudyta 35-erių metų gydytoja. Ji mirė vietoje priešais savo namų duris. Prokurorė Julia Shafer, tyrusi įvykį, sako, kad ši tragedija buvo labai tipinė. „Ji paliko jį, o jis dar kurį laiką bandė ją susigrąžinti. Grasino, smurtavo, kol ji kreipėsi į policiją. Jam buvo uždrausta artintis prie jos. Tą vakarą jis laukė jos prie namų. Kai vėl išgirdo, kad viskas baigta, išsitraukė peilį ir nužudė.“

2018 metais Vokietija buvo pirma pagal femicido mastą Europoje.

„Partnerės nužudymas nenutinka staiga“, – sako Schafer, kuri dabar vadovauja nusikaltimų prevencijos skyriui Heseno federalinės žemės vidaus reikalų ministerijoje.- „Dažniausiai tai daugelio metų smurto artimoje aplinkoje pasekmė“.

Moterų teisių aktyvistai muša pavojaus varpais sakydami, kad tokie nusikaltimai tabloidinėje žiniasklaidoje dažnai nušviečiami juos romantizuojant ir vadinant „aistros nusikaltimas“, „meilės tragedija“, „šeimos tragedija“.

Vanessa Bell iš nevyriausybinės organizacijos „Terre des Femmes“ sako, kad femicidas vis dar tabu tema Vokietijoje. Statistika rodo tik tuos atvejus, kuriuose buvo smurtautojas apkaltintas ir nuteistas. 2014 metais Europoje atliktas tyrimas sako, kad tik vienas iš trijų smurto artimoje aplinkoje atvejų pasiekia policiją.

Dėl aukščiau paminėto nužudymo smurtautojas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Tačiau daugybėje panašių atvejų Vokietijos teismai elgiasi atlaidžiau ir įvertinę nusikaltimą kaip žmogžudystę iš aistros, skiria žmogžudžiui iki 10 metų kalėjimo.

2018 metais Vokietija ratifikavo Stambulo konvenciją. Tai svarbiausias pasaulyje teisinis dokumentas, kuris siekia kovoti su smurtu prieš moteris ir femicidą įvardija kaip struktūrinę visuomenės problemą.

2021 metais stebėtojų komanda išanalizuos koks progresas buvo padarytas Vokietijoje. Moterų teisių aktyvistai tikisi, kad tai suteiks taip reikalingą postūmį policijos ir teisėjų apmokymams, išplės psichologinės ir teisinės pagalbos smurto aukos mastą, paskatins nacionalines informacijos kampanijas, leis sukurti daugiau prieglobsčio moterims vietų, kurių vis dar yra per mažai. Kasmet apie 30 000 moterų ieško vietos, kur galėtų prisiglausti patyrus smurtą – tai du kartus daugiau nei yra galimybių.

Pagalba patyrusiems smurtą:

telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 13:00 iki 16:00

tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; V nuo 12:00 iki 16:00

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]SKPC kontaktai Lietuvoje[/su_button]

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]specializuotospagalboscentras.lt[/su_button]

Parašykite komentarą