Pagrindinis Tarptautinė konferencija MES SAUGŪS SAVO MIESTE

Tarptautinė konferencija MES SAUGŪS SAVO MIESTE

ENGLISH PROGRAMA Pranešėjai Registracija Organizatoriai

Kasmet lapkričio ir gruodžio mėnesį visose valstybėse Jungtinių Tautų narėse minima Tarptautinė smurto prieš moteris panaikinimo diena, lydima tarptautinės kampanijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ (16 Days of Activism against Gender-Based Violence). Kampanijos metu valstybėse, taip pat ir Lietuvoje, vyksta konferencijos, akcijos, kiti renginiai skirti smurto prieš moteris mažinimui.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija kartu su Moterų informacijos centru ir Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centru organizuoja tarptautinę konferenciją „Mes saugūs savo mieste“.

Konferencija skirta aptarti smurto apraiškas, jo padarinius, teisines pasekmes bei atsakomybę, ypač daug dėmesio skiriant seksualinio smurto problematikai, pasidalinti smurto prevencijos, užkardymo, pagalbos nukentėjusiems nuo smurto teikimo bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo gerosiomis patirtimis.

Konferencija suburs apie 150 tarptautinių ekspertų bei specialistų, dirbančių šioje srityje. Tai pirmas tokio pobūdžio Specializuotų pagalbos centrų organizuojamas renginys Lietuvoje.

Renginyje dalyvaus Specializuotos pagalbos centrų darbuotojai, regionų teisėsaugos, švietimo ar kitų institucijų atstovai.

Kas nutinka po #metoo? Pagalbos seksualinio smurto aukoms organizavimas Lietuvoje

Pranešimas spaudai 2019/11/12

Lapkričio 13 – 14 dienomis, Vilnius Grand Resort Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija kartu su Moterų informacijos centru ir Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centru  bei  JAV ambasada Vilniuje organizuoja tarptautinę konferenciją „Mes saugūs savo mieste“ skirtą tarptautinei akcijai 16 dienų prieš smurtą prieš moteris.

Konferencijos tikslas: suteikti informacijos apie skirtingose šalyse veikiančius pagalbos mechanizmus ir inicijuoti pirmąją Lietuvoje specializuotos pagalbos sistemą teikiant pagalbą nuo seksualinio smurto nukėntėjusiems asmenims.

Problemos aktualumas. Statistikos departamento duomenimis, 2018 m. registruoti 9529 nusikaltimai dėl smurto artimoje aplinkoje, iš jų 63 seksualinės prievartos nusikaltimai. Statistikai atspindint daugiausiai fizinį smurtą, seksualinis smurtas šeimoje, santykiuose ir už jų ribų lieka viena nematomiausių smurto prieš moteris formų. Seksualinį smurtą patyrusios moterys yra stigmatizuojamos, gėdinamos, analizuojama ką jos galėjo padaryti siekiant išvengti prievartos. Nepaisant Lietuvą skalavusios #metoo bangos, kuomet šimtai moterų atskleidė seksualinės prievartos istorijas, vis dar nėra specializuotos pagalbos nuo seksualinio smurto nukentėjusiems asmenims. Ši neigiama aplinka lemia tai, jog seksualinę prievartą patyrusios moterys pasirenka tylą ir nepraneša apie šias nusikalstamas veikas. Joms neatsispindint oficialioje statistikoje toliau nėra matomas problemos mąstas bei neskiriamas dėmesys seksualinio smurto prevencijai ir pagalbai aukoms. Konferencijos metu taip pat aptarsime tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą, užtikrinant efektyvų pagalbos teikimo modelio veikimą. Organizacijų ir institucijų bendradarbiavimas, tiek dirbant su smurto artimoje aplinkoje problema, tiek perkeliant gerąją praktiką į darbą su seksualinę prievartą patyrusiais asmenimis, yra vienas pagrindinių veiksnių, sukuriančių galimybę gyventojams ieškoti pagalbos, nebijoti kreiptis, patyrus vienokios ar kitokios rūšies smurtą. Kai visi specialistai kalba apie smurtą vienodai, kai visos pagalbą teikiančios organizacijos siekia vienodų tikslų, nukentėję asmenis gali jaustis saugiai ir ieškoti savo sudėtingų situacijų sprendimo kartu su patyrusiais profesionalais.

Renginyje dalyvaus: Lietuvos Respublikos Prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta, LR Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen,  JAV ambasados Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovė Rebecca Grutz, Visų formų diskriminacijos prieš moteris panaikinimo komiteto (CEDAW) narė prof. Dalia Leinartė, Wise Action Consulting vadovė Laura Williams, (JAV)  bei 150 ekspertų dirbančių su smurtu artimoje aplinkoje iš Didžiosios Britanijos, Škotijos, Islandijos, Estijos, Latvijos bei skirtingų Lietuvos savivaldybių.

Asmuo kontaktams: Dovilė Rūkaitė, dovile@lygus.lt