Specializuotos pagalbos centrai gaus visus pranešimus dėl smurto artimoje aplinkoje

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Specializuotos pagalbos centras (toliau – SPC) teikia specializuotą kompleksinę pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 17  – ka SPC, kurių veikla aptarnauja visą Lietuvos teritoriją. SPC veiklą reglamentuoja LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas ir  SPC veiklos aprašas
SPC teikiamą specializuotą kompleksinę pagalbą apima: nemokamos teisinės, psichologinės konsultacijos, emocinė parama, tarpininkavimas dėl reikiamos pagalbos kitose institucijose. Pvz: SPC gali atsakyti į Jūsų klausimus apie ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje, Jūsų teises jame, smurtautojo iškeldinimą, santuokos nutraukimą, išlaikymo vaikams priteisimą, suteikti psichologines konsultacijas padedančias sutvirtinti emocinę būklę, tarpininkauti reikiant pagalbos savivaldybėje, socialinių paslaugų centruose, gydymo įstaigose, bendraujant su tyrėju ir kt.
SPC specializuotą pagalbą teikia:
1) Gavus pranešimą iš policijos.
2) Asmeniui susisiekus asmeniškai. Pvz: asmuo patiria smurtą artimoje aplinkoje (fizinį, psichologinį, ekonominį, seksualinį), nenori kreiptis į policiją, tačiau nori teisinio patarimo, psichologinės pagalbos ar emocinės paramos ir skambina SPC pagal savo gyvenamosios veiklos teritoriją. Tokiam asmeniui priklauso nemokama specializuota pagalba nepaisant to, jog šis nesikreipė į policiją ir nepranešė apie įvykį (-ius).
Praktinė situacija: vyksta žodinis konfliktas tarp kartu gyvenančių moters ir vyro, dėl tokio konflikto iškviečiama policija. Moteris teigia, jog vyras smurtauja ir ją baugina, jog tai ne pirmas kartas, tačiau iki šiol ji niekur nesikreipė. Nepakanka duomenų pradėti ikiteisminiam tyrimui pradėti.
Iki šiol SPC iš policijos gaudavo tik tuos pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje dėl kurių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Todėl anksčiau minėtos situacijos atveju toks pranešimas SPC nebūtų siunčiamas ir nukentėjusi moteris galėtų gauti nemokamą teisinę, psichologinę ir emocinę pagalbą tik jei į SPC kreiptųsi pati.
Ši tvarka keičiasi! Nuo 2017.06.20 įsigaliojus naujiems Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. gruodžio 28 d. įsakymo Nr. 5-V-850 pakeitimams specializuoti pagalbos centrai gaus VISĄ INFORMACIJĄ apie iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje, net ir tuos dėl kurių nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas. 
Šie svarbūs pakeitimai įgalins SPC gauti informaciją iš policijos vienu mygtuko paspaudimu ir susisiekti su didesniu skaičiumi asmenų nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje.
Nukentėjai nuo smurto artimoje aplinkoje? Nedelsk, kreipkis pagalbos:
  • Į policiją, skambinkite nemokamu pagalbos numeriu 112
  • Į SPC pagal savo faktinės gyvenamosios vietos teritoriją: kontaktus rasite www.lygus.lt/spc

Parašykite komentarą