Projekto "Aukos interesai – svarbiausi" ("Putting victims first") partnerių susitikimas

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Gegužės 27 d. įvyko projekto “Aukos interesai – svarbiausi” („Putting Victims first“) partnerių susitikimas Romoje. Jo metu Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Italijos atstovai aptarė būsimas projekto veiklas, diskutavo apie tyrimo metodologiją, dalinosi gerosios praktikos pavyzdžiais ir sprendė su projektu susijusius klausimus.

Projekto metu planuojama vykdyti tyrimą kurio pagrindinis tikslas ištirti ir įvertinti smurto artimoje aplinkoje teisinį reglamentavimą ir institucijų bei organizacijų bendradarbiavimą įgyvendinant apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą. Šio tyrimo metu įvykdžius Lietuvos ir Europos teisinių dokumentų analizę, atlikus kokybinį tyrimą bus įvertintas smurto artimoje aplinkoje prevencijos mechanizmas. Tyrimo metu planuojama apklausti ekspertus dirbančius šioje srityje: teisėjus, kaltintojus, socialinius darbuotojus, psichologus. Taip pat planuojama vykdyti giluminius interviu su smurto artimoje aplinkoje aukomis norint giliau suprasti smurto artimoje aplinkoje priežastis ir pasekmes. Tikimąsi jog šis tyrimas padės atskleisti smurto artimoje aplinkoje atvejų nagrinėjimo ir sprendimo stipriąsias ir silpnąsias puses bei padės identifikuoti aukų vietą šiame procese. Šio tyrimo rezultatų pagrindu bus formuojami mokymų moduliai specialistams dirbantiems su smurto artimoje aplinkoje aukomis.

 

Antrajame projekto etape ekspertai iš Didžiosios Britanijos ir Ispanijos dalinsis gerąja patirtimi su Lietuvos, Latvijos ir Estijos specialistais apie smurto artimoje aplinkoje atvejų nagrinėjimą trišalio bendradarbiavimo pagrindu (teisėjo, kaltintojo ir socialinio darbuotojo) bus skatinamas dialogas tarp šių trijų šalių viso proceso metu akcentuojant bendradarbiavimą atsižvelgiant į aukos interesus. Lietuvos teisėjai, prokurorai ir socialiniai darbuotojai dalyvaus kvalifikacijos kėlimo mokymuose. Numatoma mokymus vykdyti 2013 metais, jų metu bus apmokyti 30 Lietuvos, 30 Latvijos ir 30 Estijos specialistų.

Projektas vykdomas Europos Sąjungos JUSTICE programos lėšomis.

flag_yellow_low

Parašykite komentarą