Priimtas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas, tikslinantis NVO sąvoką, finansavimą ir narystę

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Seimas pritarė naujos redakcijos Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymui (projektas Nr. XIIIP-3623(2), kuriuo tikslinama nevyriausybinės organizacijos sąvoka, numatoma nevyriausybinės organizacijos statuso registravimo galimybė Juridinių asmenų registre, Nevyriausybinių organizacijų tarybos (taip pat ir savivaldybės lygiu) sudarymo ir jos veiklos principai, sudaromos sąlygos nevyriausybinių organizacijų instituciniam stiprinimui sukuriant Nevyriausybinių organizacijų fondą ir numatant reikalingą teisinį reguliavimą nevyriausybinių organizacijų finansavimui iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų užtikrinti.

„Svarbiausia yra tai, kad yra sukuriamas Nevyriausybinių organizacijų fondas, to niekada Lietuvoje nebuvo. Tai leis sustiprinti nevyriausybinį sektorių, išsiaiškinti, kas yra tikra nevyriausybinė organizacija, o kas tik apsimeta, ir patikslinti, kaip turėtų veikti nevyriausybinių organizacijų tarybos“, – Seimo Spaudos biurui sakė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) pirmininkė Guoda Burokienė.

Įstatyme apibrėžta nevyriausybinių organizacijų teisė gauti finansavimą ir nustatyti atsiskaitymo už gautą finansavimą tvarką. Taip pat nustatyti pagrindai, kai lėšos nevyriausybinėms organizacijoms iš valstybės ir savivaldybių biudžetų neskiriamos, įtvirtinta informacijos apie nevyriausybinių organizacijų finansavimą teikimo tvarka.

„Labai džiaugiamės, kad į projektą pavyko įtraukti reikalavimą nurodyti, iš kokių šaltinių ir kaip formuojamas nevyriausybinių organizacijų fondas. Tai stiprins nevyriausybines organizacijas. Šiuo metu nevyriausybinės organizacijos nedalyvauja daugelyje projektų, kadangi visur reikia prisidėti savo finansiniu indėliu, o nevyriausybinės organizacijos jo neturi“, – sakė VVSK pirmininkė.

Įstatyme įtvirtinta, kad Fondo lėšos sudaromos iš nuolatinių Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio valstybės biudžete liekančios dalies, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skiriamų asignavimų ir iš kitų teisėtai gautų lėšų. Planuojant kiekvienų metų valstybės biudžeto asignavimus, Fondui numatoma Vyriausybės nustatyta gyventojų pajamų mokesčio atitinkama dalis, kuri negali būti mažesnė negu 20 procentų skaičiuojant nuo užpraėjusių metų gyventojų paskirto gyventojų pajamų mokesčio ne pelno subjektams.

Parengė Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vyriausioji specialistė Saulė Eglė Trembo

Skaitykite daugiau: ČIA

Parašykite komentarą