Pranešimas spaudai #VertiPoLygiai

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

160 trilijonų dolerių per metus. Būtent tiek, Pasaulio banko duomenimis, praranda pasaulio ekonomika dėl vis dar egzistuojančio atotrūkio tarp moterų ir vyrų darbo užmokesčio. Pagrindinės šio atotrūkio priežastys – stereotipai – skirstant profesijas į „moteriškas“ ir „vyriškas“, moterims kylant karjeros laiptais, derinant šeimą ir darbą. Turėdami labiausiai išsilavinusias moteris Europoje mes vis dar ant rankų pirštų skaičiuojame aukščiausius postus tiek valstybės, tiek verslo valdyme užimančias moteris, o darbo pajamų atotrūkis vėliau sąlygoja gerokai, net 17 procentų, mažesnes pensijas.

Rugsėjo 24 dieną nacionalinėje konferencijoje #Verti po lygiai bus pristatyti dvejus metus trukusio projekto „Pajamų skirtumo tarp moterų ir vyrų mažinimas“ rezultatai. Visuomenė bus informuota apie moterų ir vyrų darbo užmokesčio bei pensijų atotrūkio poveikį jų kasdieniam gyvenimui.
Prieš dvejus metus startuojant šiam projektui Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis sakė: „Akivaizdu, kad vien tik teisinis reguliavimas nėra ir nebus veiksmingas, jeigu visuomenėje nebus supratimo, kokia svarbi kiekvienam iš mūsų yra darbo užmokesčio atotrūkio tema. Todėl visuomenės švietimas, darbuotojų ir darbdavių įsitraukimas kuriant priemones ir jas įgyvendinat yra ypač reikšmingi.“

Vienas iš projekto partnerių – Mykolo Romerio Universitetas – atliko Lietuvos įmonių ir įstaigų tyrimą apie darbo užmokesčio atotrūkio priežastis ir darbdavių požiūrį į lyčių lygybės įgyvendinimą. Šio tyrimo rezultatais ir įžvalgomis pasidalins jo autoriai.

Kitas projekto partneris – Moterų informacijos centras – dvejus metus rengė švietimo darbuotojų, socialinių partnerių ir žiniasklaidos atstovų mokymus visoje Lietuvoje ir organizavo informacinę kampaniją „Tėveli, aš būsiu pilotė“.

Renginio metu viceministrė Eglė Radišauskienė pristatys šiais metais Valstybinės darbo inspekcijos atlikto tyrimo finansų ir draudimo sektorių įmonėse išvadas. Tyrimu buvo siekiama išsiaiškinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio priežastis.

Europos Sąjungos patirtimi įveikiant moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumus pasidalys Europos lyčių lygybės instituto tyrimų programos koordinatorė Jolanta Reingardė.
Kadangi kalbėdami apie lyčių lygybę gerosios patirties pavyzdžių paprastai dairomės Skandinavijoje, konferencijoje išgirsime apie priemones, kurių imasi ambicinga Suomijos premjerės Sannos Marin vyriausybė, o taip pat – kritišką požiūrį į Švedijoje įgyvendinamas priemones.

Šiandien turime mažėjantį atotrūkį tarp moterų ir vyrų pajamų darbo rinkoje. 2019 metais – 12,4 procento, kai tuo tarpu 2018 m. buvo 13 procentų. Nors tokia tendencija siejama su makroekonominėmis priežastimis – padidėjusiu vyrų nedarbu (ypač regionuose), moterų ir vyrų nedarbo lygių skirtumu, taip pat – augusiais viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimais, tikėtina, kad dalis sėkmės – nuoseklaus vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų darbo rezultatas.
Projekto kuratoriai: Europos Komisija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Renginys bus transliuojamas gyvai internete.

Renginio data: Ketvirtadienis, 2020 m. rugsėjo 24 d.
Renginio pradžia: 09:30
Renginio vieta: Nuotoliniu būdu ir „Hilton Garden Inn Vilnius City Cetre”

Parašykite komentarą