Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ antroji savaitė pasipildė geraisiais pavyzdžiais

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Antrąją Respublikos Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ savaitę prie jau registruotų beveik 60 gerųjų pavyzdžių prisijungė dar per 10 naujų iniciatyvų.
Kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt žmonės, verslo įmonės ir organizacijos iš skirtingų Lietuvos kampelių – Mažeikių, Šakių, Šilutės, Šilalės, Utenos, Vilniaus – pasidalijo iniciatyvomis, padedančiomis mažinti smurtą ir patyčias, priklausomybes, savižudybes ir ne šeimose augančių vaikų skaičių.
Utenos rajono Užpalių seniūnijoje gyvena Jūratė ir Eugenijus Keraminai, prieš 18 m. įkūrę Šv. Teresės šeimyną. Šeimynos tėvai užaugino 4 savo vaikus kartu su 27 globojamais vaikais, kurie dėl skaudžių gyvenimo netekčių, biologinių tėvų abejingumo, nemeilės neteko tėvų globos. Šv. Teresės šeimynoje jie surado saugumą, šilumą, savo tikruosius namus. Jau suaugę buvę globotiniai sugrįžta į šeimyną su savo šeimomis kaip į tikruosius namus, dalijasi bendrais rūpesčiais ir džiaugsmais. Šiuo metu šeimynoje atradę tikruosius namus gyvena 13 įvairaus amžiaus vaikų. Gerąja patirtimi šeimyna noriai dalijasi su kitomis šeimynomis, visada yra atviri pokalbiams, diskusijoms apie vaikų gerovę ir saugumą.
 
Kelerių metų bendradarbiavimas su Saugų vaikų globos namais paskatino Viktoriją Grajauskienę įkurti paramos fondą. 2015 m. įsteigtas fondas organizuoja įvairius renginius Saugų vaikų globos namuose ir paramos renginius Vilniuje, o birželį surengta ir vasaros stovykla Kintuose. Fondo steigėja sako, kad piniginės aukos svarbu, tačiau dar svarbiau, kad atsirastų kontaktas tarp vaikų ir žmonių, kad atsirastų noras juos globoti, įsivaikinti ir padovanoti jiems dalelę savo širdies. Šių metų vasarą vyks jau antroji stovykla Kintuose, kurioje dirbs savanoriai iš Vilniaus ir Šilutės regiono.
 
VšĮ „Vaiko labui“ „Zipio draugų“ programos diplomus turi jau beveik 160 000 Lietuvos vaikų. Tai programa, mokanti vaiką atpažinti savo ir kitų jausmus, pamatyti, kada kitas jaučiasi blogai, ir bandyti jam padėti. Prašyti kito asmens pagalbos, kai sunku, o ne saugoti savo „juodas paslaptis“. Ji padeda vaikui suprasti, kad kiekvienas turi teisę jausti ne tik „gerus“, bet ir „blogus“ jausmus, ir tai nėra negražu ar gėda. „Zipio draugai“ drąsina vaiką pasidalyti savo liūdesiu, nerimu, išsikalbėti, pasakyti tai, kas skaudina, o ne muštis, erzinti, keršyti ir taip pasijusti geriau.
 
Kad veiklūs ir entuziastingi garbaus amžiaus žmonės Lietuvoje būtų visaverčiai visuomenės nariai, o ne retos išimtys, gyventų oriai, prasmingai, aktyviai ir sveikai, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo (MCLPF) iniciatyva vykdoma akcija „#Prisiliesk“. Jos metu visuomenė, atsakingos valstybės institucijos, garbaus amžiaus žmonių gyvenimo kokybei neabejingos organizacijos ir privačios iniciatyvos kviečiamos prisijungti prie Pasaulio sveikatos organizacijos judėjimo „Draugiškas pasaulis senatvei“. Šio judėjimo tikslas yra sistemingai ir kryptingai gerinti garbaus amžiaus žmonių gyvenimo kokybę ir tapti draugiška senatvei šalimi.
 
Mažeikių rajono pedagoginė psichologinė tarnyba papasakojo apie dvi programas, su kuriomis dirbti apmokė VšĮ Paramos vaikams centras. Tai SAFE programa – mokymai, skirti besilaukiančioms poroms, ir „Big Brothers Big Sisters“ programa, pagalbos reikalingiems vaikams surandanti po „didįjį draugą“. Justės ir Viltės sėkmės istorijos – geriausias pavyzdys, kad šios programos tikrai puikiai veikia.
 
Socialiai atsakingas verslas ir toliau nelieka nuošalyje. Jau keleri metai įmonė „KPMG“ Vilniuje ir Klaipėdoje kviečia kolegas jungtis į bėgimo ar šiaurietiško ėjimo komandas. Kiekvienas įvairiose rungtynėse jų nubėgtas ar nueitas kilometras paverčiamas vienu euru, kuris papildo socialinės atsakomybės projektų biudžetą. „KPMG“ kolegos dalyvauja Trakų pusės maratono bėgimo šventėje, Vilniaus miesto maratone, Vilties bėgime Klaipėdoje ir kt. Bėgimo renginiuose biudžeto papildymą „uždirbę“ darbuotojai taip pat dalyvauja ir sprendžiant, kokiems socialinės atsakomybės projektams šie pinigai bus naudojami. Dažniausiai pasirenkama parama vaikų organizacijoms ir gamtosauginiai projektai Lietuvos parkuose.
 
UAB „Skogran“ nuo 2012 m. inicijuoja kalėdinių žaisliukų projektą, kurio metu vaikai iš globos namų, taip pat vaikai, lankantys dienos ir daugiafunkcius centrus, patys gamina žaisliukus. Vėliau jie dovanojami kalėdinio projekto Eglutes.lt klientams, perkantiems gyvas eglutes. Projektas skatina vaikų ir jaunimo užimtumą, moko kruopštaus darbo, prasmingo laisvalaikio būdų, netgi ugdo verslumo pagrindus.
 
Tai tik dalis gerųjų pavyzdžių. Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje Facebook www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą#UžSaugiąLietuvą.
 

Parašykite komentarą